ורטיגו עבודות בגובה

עמוד הבית > מאמרים > החורף בפתח? כך תכין את ביתך לחורף יבש ונעים

החורף בפתח? כך תכין את ביתך לחורף יבש ונעים

החורף הישראלי אמנם קליל וקצר אך ללא הכנה מתאימה גם הוא עלול לגרום לנזקים, הצפות ונזילות בבית שלך. לכן, עוד לפני שהחורף מתחיל, מומלץ להיערך אליו בהתאם – לבדוק, לנקות ולתקן ליקויים קיימים, כך שגם הסערה החזקה ביותר תשאיר את הבית שלך יבש וחמים.
אז איך ניתן להיערך כראוי? בעזרת 5 הפעולות הבאות:

ניקוי גגות ומרזבים
לאורך כל השנה, גג המבנה והמרזבים עלולים לצבור לכלוך, עלים ואשפה אשר התעופפה ברוח. כל אלה עלולים לסתום את המרזבים וברגע האמת, כשהגשם יורד, למנוע את ניקוז מי הגשמים ובכך לגרום להצטברות מים ורטיבות על הגג ובקירות ולחלחולם אל תוך המבנה. אז מה עושים? מנקים את הגג והמרזבים וכך מונעים את הצטברות המים. לאחר שנקי, ניתן גם לראות באופן מיטבי את מצב הגג, סדקים וליקויים.

תיקון מרזבים
מלבד הלכלוך שעלול להצטבר במרזבי המבנה, עלולים להיגרם גם ליקויים כגון סדקים, שברים וחלודה אשר פוגעים ביעילות המרזב וגורמים לנזילות אל תוך פנים המבנה. מידי שנה לפני החורף כדאי לבדוק באופן יסודי את המרזבים ולוודא כי אינם תקולים. הדרך המקובלת והפשוטה ביותר לבדיקה בסיסית של המרזב היא באמצעות הזרמת מים דרך המרזב. באם המרזב חסום, המים יצטברו ולא יחלחלו מטה. אם מתגלה סדק או כל ליקוי אחר , מומלץ לטפל בו טרם תחילת הגשמים, כדי למנוע נזקי רטיבות למבנה. לטפל בנזקי הרטיבות זה כבר הרבה יותר מסובך ויקר.

איטום סדקים במעטפת המבנה
חיפויי המבנה עשויים להיהרס, להיסדק ולהתפרק במרוצת השנים מסיבות רבות, בהן נזקי מזג האוויר, בלאי טבעי, עבודה רשלנית או שימוש בחומרים באיכות ירודה. לפני בואו של החורף יש לבצע בדיקה יסודית של מעטפת המבנה והחיפויים על מנת לאתר סדקים, שברים וליקויים בחיפויים ובמעטפת המבנה. כדאי לעשות את הבדיקה בסיוע של איש מקצוע המומחה בתחום איטום המבנים. במידה ומדובר בבניין, יש צורך באיש מקצוע המוסמך לעבודה בגובה.

איטום גגות
בין אם מדובר בגג רעפים ובין אם בגג שטוח, כדי לקחת בחשבון כי גג המבנה הוא אחד האזורים שהכי חשופים לנזקים וליקויים. לכן, לפני תחילת החורף כדאי לבדוק האם קיימים רעפים סדוקים או שבורים ולהחליפם, ולוודא שהגג אטום כראוי. מדי מספר שנים רצוי לבצע איטום מחדש של הגג וכן לבצע הלבנה של משטח הגג ל מנת למנוע נזקי קרינת UV. גם במקרה זה, מומלץ לבצע את הבדיקה והטיפול באמצעות איש מקצוע.

בדיקת הפתחים
מי גשמים עלולים לחדור אל פנים המפנה דרך פתחים כגון חלונות, ויטרינות ודלתות חיצוניות. מומלץ לבדוק את כל פתחי המבנה באופן יסודי, לאתר סדקים או רווחים אשר דרכם עלולים לחדור מים אל תוך המבנה ובהם לטפל על מנת למנוע כניסה של מים ורטיבות.

לסיכום,
בדיקה וטיפול קפדניים של המבנה טרם תחילת החורף יסייעו לך לעבור חורף יבש. זו הדרך הזולה, המהירה ושקטה ביותר למנוע נזקי רטיבות, עובש, חדירת קור ונזקים למבנה. בדיקה יסודית ואיכותית של המבנה יעשה איש מקצוע המומחה בתחום אחזקת המבנים והאיטום, מוסמך לעבודות בגובה

רוצה לעבור חורף יבש ושקט? אנחנו יכולים לעזור!
הנך רוצה לבצע בדיקה של המבנה ולהכין אותו כראוי לחורף, נשמח לעמוד לרשותך 

רוצים פרטים נוספים?
צרו איתנו קשר עכשיו בטלפון 072-394-6023

או השאירו פרטים וניצור איתך קשר בהקדם

פלאפון
© כל הזכויות שמורות לורטיגו עבודה בגובה עיצוב : פיתוח : ינון ענתבי
גלול למעלה שיחת טלפון שלח ווצאפ