ורטיגו עבודות בגובה

עמוד הבית > מאמרים > מה חשוב לקחת בחשבון כשרוצים לשפץ את חזית הבניין?

מה חשוב לקחת בחשבון כשרוצים לשפץ את חזית הבניין?

רבים מאיתנו גרים בבניינים משותפים שכבר פשוט נראים רע. במקרה הטוב מדובר רק על נראות לא משהו. במקרה הרע מדובר על ליקויים שמהווים גם סכנה לסובבים.

לעיתים אלו חיפויי הקירות שנופלים ומתפוררים, לעיתים הטיח מתקלף, לעיתים הבניין כל כך ישן שדייריו כבר רוצים לרענן אותו ולהעניק לו מראה מודרני יותר וכאמור לעיתים מדובר בליקויים בטיחותיים אשר מחייבים שיפוץ. בשונה מבית מגורים פרטי בו לבעל הבית יש זכות לשפץ אותה כרצונו, בבניין משותף נדרשת הסכמת הדיירים, או לפחות ברובם.

אז איך עושים זאת נכון?

שלב ראשון – פניה לוועד הבית של הבניין

על מנת להעלות את סוגיית שיפוץ חזית הבניין יש לפנות קודם לוועד הבית של הבניין על מנת להעלות את ההצעה לשיפוץ בפני הדיירים. לאחר שההצעה הועלתה, יש להגיע להסכמה עם שאר הדיירים בנוגע לפרטי השיפוץ. מה רוצים לשפץ, מהו התקציב הדרוש לשם כך ומיהם אנשי המקצוע הדרושים למלאכה. שלב זה עשוי להיות ארוך משום שככל שיש יותר דיירים כך ישנן יותר דעות. לצורך שיפוץ הבניין, לרוב נדרשת הסכמה של כשני שליש מהדיירים המתגוררים בבניין.

שלב שני – פניה לאיש מקצוע 

משנפלה ההחלטה לגבי השיפוץ יש לפנות לאנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים בעבודות שיפוץ חזית הבניין. מומלץ לוודא אילו מהשירותים הדרושים להשלמת השיפוץ הם מעניקים. דאגו לקבל מכל אחד מהם הצעת מחיר מסודרת המפרטת אילו שירותים ניתנים עבור המחיר.

שלב שלישי – תכנון השיפוץ

לאחר בחירת איש מקצוע לביצוע השיפוץ, על איש המקצוע לבצע בירור מעמיק בנוגע לצרכים ולמצב הקיים. עליכם לבצע עימו תיאום ציפיות הן באשר לתוצאה הסופית והבן באשר למשך העבודה. למשל כאשר מדובר בשיפוץ של חזית הבניין למטרה אסתטית, העבודה תתבצע על ידי גירוד והסרה של הטיח הישן והחלפתו בטיח חדש, צבע או חיפויים חדשים. כאשר השיפוץ נעשה מטעמי בטיחות כמו עמודי בניין לקויים, השיפוץ יכלול את
חיזוק העמודים ושיקום הבטון.

שלב רביעי – קבלת אישורים

לפני שיוצאים לדרך, עליכם לוודא האם נדרשים אישורים מיוחדים לשם כך. לרוב שיפוץ חזית הבניין לבדו אינו יצריך אישורים, אך ישנן רשויות מקומיות בה קיימים חוקי עזר בנוגע לשיפוץ חזית המבנה ולכן מומלץ לברר לפני תחילת העבודה, כדי שלא תופתעו בשלבים מתקדמים. במידה והשיפוץ כולל הוספת מרפסות או ממ"ד, ידרשו אישורים מיוחדים. יש להגיש התכניות לוועדה המקומית. החלטת הוועדה עשויה להתקבל תוך מספר חודשים.

שלב חמישי – ביצוע העבודה

לאחר שהוסכמו על פי רוב הדיירים כל פרטי השיפוץ, נבחרו אנשי המקצוע ונעשה בירור בנוגע לחוקיות השיפוץ, נותר רק להתחיל בעבודה. יש לקחת בחשבון כי ככל שהשיפוץ יהיה מורכב יותר, כך הוא עשוי לארוך זמן רב יותר ולהוות מטרד זמני לדיירי הבניין.

שיפוץ חזית הבניין על ידי חידוש הטיח עשוי לארוך כחודש. לעומת זאת התקנה של חיפויי אבן בחזית הבניין הינו הליך מורכב יותר אשר עשוי לארוך כחודשיים. כאשר ישנו צורך
בחיזוק עמודי הבטון של הבניין, יש לחשוף את שלד הברזל של העמודים על ידי פירוק הבטון הקיים, לטפל בשלד הברזל למניעת קורוזיה ולאחר מכן ליצוק בטון חדש. תהליך זה עשוי לארוך כ- 10 ימים. כל שיפוץ מורכב יותר אשר מצריך גם הוספת חללים עשוי לארוך מספר חודשים.

כמובן שככל שהשיפוץ יעשה באופן חיצוני, באמצעות עבודות גובה חיצוניות, יהיו כרוכים בתהליך פחות הפרעות לשגרת החיים של דיירי הבניין.

ידעת? שיפוץ חזית הבניין מעלה את ערך הבניין ב-7%-20%! כך שדיירי הבניין יוכלו ליהנות מבניין יפה, נעים ובטיחותי יותר וגם להעלות את ערך הדירות שלהם.

רוצה לקבל הצעה לביצוע השיפוץ הדרוש לך? רוצה לקבל מענה יעיל, מהיר ומקצועי? אנחנו עובדים איתך בגובה העיניים ונשמח לענות לכל פניה או שאלה

רוצים פרטים נוספים?
צרו איתנו קשר עכשיו בטלפון 072-394-6023

או השאירו פרטים וניצור איתך קשר בהקדם

פלאפון
© כל הזכויות שמורות לורטיגו עבודה בגובה עיצוב : פיתוח : ינון ענתבי
גלול למעלה שיחת טלפון שלח ווצאפ